Ostatni przedwakacyjny dzień skupienia ze św. Janem od Krzyża – RELACJA

Ostatni dzień skupienia z cyklu o św. Janie od Krzyża za nami

Tematem tego spotkania było: Prowadzący ku szczytom kontemplacji.

Zbliżają się wakacje, a my postanowiliśmy przed nimi podładować „duchowe akumulatory” i uczestniczyć w dniu skupienia, który prowadził o. Piotr Nyk OCD.

Zatrzymaliśmy się na temacie kontemplacji, która, jak się dowidzieliśmy, wcale nie oznacza nadzwyczajnych duchowych doświadczeń, a może mieć miejsce w zwykłym życiu. Wiele zależy od naszego pragnienia i otwarcia na działanie Łaski.
W czasie przerw mieliśmy możliwość spotkania przy kawie i ciastku i wspólnej rozmowy. Na przerwie obiadowej, już zgodnie z tradycją częstowaliśmy się barszczem z karmelitańskiej kuchni ze świeżymi pasztecikami.
Wprawdzie nasza liturgia godzin, ze względu na upał, mogła niektórym przypominać modlitwę trzech młodzieńców w piecu ognistym, ale na szczęście mieliśmy możliwość ochłody – aula jest klimatyzowana.
To było ostatnie spotkanie z cyklu poświęconemu Janowi od Krzyża, ale oczywiście nie jest to koniec Dni Skupienia na KID!
Kolejny cykl rozpocznie się po wakacjach – w październiku 2019 roku. Będzie poświęcony św. Elżbiecie od Trójcy Przenajświętszej. Już dziś serdecznie zapraszamy. A informacje będziemy umieszczać na naszej stronie!