Wydarzenia KID 2018/2019

Dni skupienia ze św. Janem od Krzyża

„Pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości”.

Cykl ośmiu dni skupienia – ośmiu etapów, które można potraktować autonomicznie lub połączyć w całość. Dni skupienia dają uczestnikom możliwość pogłębienia wybranych zagadnień będących tematem konferencji w atmosferze skupienia i modlitwy. Stałe punkty programu: Msza Święta, Liturgia Godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje. Istnieje możliwość spowiedzi; rozmowy indywidualnej z prowadzącymi.

1 dzień skupienia

Prowadzący ku szczytom kontemplacji

Prowadzący: o. prof. dr hab. Jerzy W. Gogola OCD

Szkoła Budowania Relacji ze św. Teresą od Jezusa

W drugim semestrze 2017/2018 roku Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza na kurs „Drogi Doskonałości św. Teresy od Jezusa”. Szkoła budowania relacji obejmuje 6 spotkań, które będą się odbywały w środy. Szkołą skierowana jest tak do osób duchownych, zakonnych jak i świeckich. Mogą w nim uczestniczyć ci, którzy rozpoczynają drogę formacji duchowej, ale także ci, którzy pragną ją pogłębić.
Szczegóły będą dostępne w pierwszym semestrze 2018/2019 r.

Dni Duchowości "Słowo Boże w duchowości Karmelu"

Odbywają się raz w roku; mają charakter wykładów otwartych na wybrany temat. Naszymi prelegentami są zazwyczaj wykładowcy z różnych uczelni (z kraju i zagranicy). Dbamy o urozmaicenie programu w formie dyskusji panelowej lub części artystycznej typu: recital, spektakl, koncert. Dni Duchowości są też okazją do zawierania nowych znajomości przy ciastku i kawie w dobrym duchowym klimacie.

9-10.05.2019
XXII Dni Duchowości Karmelitańskiej
Temat: Słowo Boże w duchowości Karmelu.