Wydarzenia KID 2020/2021

Dni skupienia ze św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego (Małą Arabką)

Cykl ośmiu dni skupienia – ośmiu etapów, które można potraktować autonomicznie lub połączyć w całość. Dni skupienia dają uczestnikom możliwość pogłębienia wybranych zagadnień będących tematem konferencji w atmosferze skupienia i modlitwy. Stałe punkty programu: Msza Święta, Liturgia Godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje. Istnieje możliwość spowiedzi; rozmowy indywidualnej z prowadzącymi.

1 dzień skupienia – 10.10.2020
Wprowadzenie w duchowość św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
Prowadzący: o. dr Stanisław Fudala OCD

2 dzień skupienia – 14.11.2020
Prymat miłości w życiu św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
Prowadzący: o. lic. Paweł Hańczak OCD

3 dzień skupienia – 12.12.2020
Droga wiary św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
Prowadzący: o. Damian Sochacki OCD

4 dzień skupienia – 09.01.2021
Nadzieja w życiu św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
Prowadzący: o. dr hab. Marian Zawada OCD

5 dzień skupienia – 13.02.2021
Prowadzona przez Ducha Świętego
Prowadzący: o. dr Stanisław Fudala OCD

6 dzień skupienia – 13.03.2021
Pokora na drodze zjednoczenia z Bogiem
Prowadzący: o. Bartłomiej Kucharski OCD

7 dzień skupienia – 10.04.2021
Trudna droga doświadczeń mistycznych
Prowadzący: o. prof. dr hab. Jerzy Gogola OCD

8 dzień skupienia – 12.06.2021
W szkole Najświętszej Maryi Panny
Prowadzący: o. dr Paweł Urbańczyk OCD

"Twierdza wewnętrzna św. Teresy od Jezusa" - kurs systematyczny

W drugim semestrze 2020/2021 roku Karmelitański Instytut Duchowości zaprasza na kurs dotyczący „Twierdzy wewnętrznej”. Studium obejmuje spotkania, które będą się odbywały w środy. Kurs prowadzony przez znawców św. Teresy od Jezusa oraz zaproszonych gości skierowany jest tak do osób duchownych, zakonnych jak i świeckich. Mogą w nim uczestniczyć ci, którzy rozpoczynają drogę formacji duchowej, ale także ci, którzy pragną ją pogłębić.
Informacje będą ukazywały się na bieżąco.

XXIII Dni Duchowości Karmelitańskiej

Dni Duchowości odbywają się raz w roku; mają charakter wykładów otwartych na wybrany temat. Naszymi prelegentami są zazwyczaj wykładowcy z różnych uczelni (z kraju i zagranicy). Dbamy o urozmaicenie programu w formie dyskusji panelowej lub części artystycznej typu: recital, spektakl, koncert. Dni Duchowości są też okazją do zawierania nowych znajomości przy ciastku i kawie w dobrym duchowym klimacie.

13-14.05.2021 – Modlitwa w duchowości Karmelu