s. Lidia Wrona, cm

O WYKŁADOWCY

Karmelitanka misjonarka, teolog duchowości. Ukończyła studia teologiczne na Pontificia Università Urbaniana w Rzymie, a w 2009 roku trzyletnie studia podyplomowe w Akademii Ignatianum w Krakowie, poświęcone zwłaszcza antropologii chrześcijańskiej i psychologii religii. W roku 2016 uzyskała tytuł doktora nauk teologicznych na krakowskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Członek Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.
Zafascynowana osobą i przesłaniem św. Teresy od Jezusa od lat podejmuje rozmaite inicjatywy związane z formacją duchową zarówno osób zakonnych, jak i świeckich. Wykłada w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie. Współpracuje z Universidad de la Mística (CITeS) w Awili. Autorka wielu konferencji i artykułów z dziedziny duchowości. Tłumaczka z języka hiszpańskiego.

O WYKŁADZIE

Każde z dzieł św. Teresy od Jezusa, które staje się bohaterem proponowanych Państwu kursów, ma swoją osobistą, fascynującą historię powstania i życia. I tak jak bywa w przypadku ludzi, również w spotkaniu z książką poznanie okoliczności, w jakich się zrodziła, daje nam większą gwarancję lepszego zrozumienia jej treści.
Podobnie zatem jak podczas poprzednich kursów, również i tym razem będę chciała Państwu przedstawić wszystkie te elementy, które przygotują Was do samodzielnej, bardziej zrozumiałej lektury dzieła.
Przyjrzymy się zatem kontekstowi historycznemu, w jakim powstaje terezjańska Twierdza wewnętrzna, jej genezie, dziejom rękopisu oraz niezwykle ważnej wewnętrznej strukturze dzieła. Będziecie Państwo mieli okazję poznać różne jego interpretacje, a w każdym z omawianych mieszkań zaprezentuję jego kluczowy temat.

W imieniu wszystkich osób współtworzących tegoroczny kurs na temat Twierdzy wewnętrznej świętej Teresy od Jezusa – serdecznie zapraszam!