Rekrutacja do Karmelitańskiego Instytutu Duchowości

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy KID!

Rozpoczęła się rekrutacja do Dwuletniego Karmelitańskiego Studium Duchowości.
Studium przeznaczone jest dla osób pragnących pogłębić wiedzę z zakresu karmelitańskiej duchowości zarówno świeckich, duchownych, jak i zakonnych. Przewidziane są wykłady dotyczące historii i teologii duchowości, duchowości biblijnej, patrystycznej. Podjęte będą także tematy duchowości karmelitańskich świętych. Wykładowcami są znawcy duchowości karmelitańskiej. Studium trwa cztery semestry, a zajęcia odbywają się na ul. Rakowickiej 18a w Krakowie, w piątki w godz. od 17.00 do 20.15.
Informacje o rekrutacji: tutaj.
Serdecznie zapraszamy!

A tych, którzy Studium ukończyli, ale pragną pogłębić zdobytą podczas nauki w Studium wiedzę zapraszamy na dodatkowy, fakultatywny, trzeci rok Studium. Zajęcia będą odbywały się w piątki, w godz. od 17.00 do 20.15.
Zapisy na pierwszym spotkaniu: piątek – 18.10.2019.
Oferowane wykłady:
1 – Modlitwa w Biblii
2 – Mistyka ciemności Grzegorza z Nyssy
3 – Mistycy Karmelu
4 – Wierzę więc jestem – czyli o zasadach chrześcijańskiej wiary
5 – Św. Paweł i jego duchowe przesłanie
6 – Teologia modlitwy
7 – Mistycy Karmelu II
8 – Rozeznawanie duchowe w tradycji Kościoła

Oprócz nauki w Studium zapraszamy na spotkania formacyjne – Dni Skupienia ze św. Elżbietą od Trójcy Przenajświętszej. Są one dostępne dla każdego, kto szuka miejsca wyciszenia i modlitwy. Podczas dnia skupienia jest czas na trzy konferencje, modlitwę indywidualną, wspólną Liturgię Godzin, Adorację i Mszę świętą. W czasie przerw w kawiarence jest możliwość poczęstunku, kawy lub herbaty, a także ciepłego posiłku. Dni Skupienia mają miejsce w drugie soboty miesiąca, w godz. od 9.00 do 16.30. Więcej informacji: tutaj.

W drugim semestrze 2019/2020 roku oferujemy wykład systematyczny o „Twierdzy wewnętrznej” św. Teresy od Jezusa. Studium obejmuje spotkania, które będą się odbywały w środy popołudniami. Kurs prowadzony przez znawców św. Teresy od Jezusa oraz zaproszonych gości skierowany jest tak do osób duchownych, zakonnych jak i świeckich. Mogą w nim uczestniczyć ci, którzy rozpoczynają drogę formacji duchowej, ale także ci, którzy pragną ją pogłębić.