Kwietniowy Dzień Skupienia – relacja i zdjęcia

Siódmy Dzień Skupienia za nami.

Temat spotkania: Najświętsza Maryja Panna w życiu św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W wielkanocnym czasie spotkaliśmy się ponownie, aby pozwolić Panu przyjść w ciszy do naszego serca.
Naszą towarzyszką jak poprzednio była św. Teresa od Dzieciątka Jezus ucząca nas w tym roku swojej „małej drogi”.
Przez czas modlitwy prowadził nas o. Marian Zawada, który wygłosił trzy konferencje oraz wprowadzenia do przedłużonej modlitwy indywidualnej.
Tym razem pochyliliśmy się nad relacją jaką św. Teresa miała z Najświętszą Maryją Panną.
Nasza święta powiedziała:

„O, jakże kocham Najświętszą Pannę! Gdybym była kapłanem, jak pięknie mówiłabym o niej! Przedstawiają nam ją zwykle niedostępną i niedościgłą, a należałoby raczej okazać, jak jest łatwą do naśladowania. Jest więcej Matką niż Królową! Mówiono mi, że jej blask zaćmiewa wszystkich Świętych, jak słońce wschodzące swym blaskiem zaćmiewa gwiazdy. Mój Boże, czy to możliwe? Matka miałaby zmniejszać chwałę swoich dzieci! Myślę zupełnie przeciwnie; mam przekonanie, że ona właśnie pomnaża chwałę wybrańców nieba… „

Wsłuchując się w te słowa, prowadzeni za rękę przez św. Teresę mogliśmy w naszej modlitwie zbliżyć się do Maryi i wejść z nią w cichą rozmowę serca.

Jak co miesiąc był czas zarówno na modlitwę w ciszy, wspólną Eucharystię, Adorację, Liturgię Godzin, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Sakrament Pokuty i Pojednania czy też rozmowę duchową.
Nie zabrakło też wspólnej agapy z ciepłym posiłkiem, o który zadbała karmelitańska kuchnia!

Poniżej nagranie konferencji do wysłuchania:

Wszystkich szukających miejsca i czasu na modlitwę, już dziś zapraszamy na kolejny dzień skupienia – 09.06.2018, jak zawsze w sobotę.
A tu można znaleźć więcej informacji: dzień skupienia