Wydarzenia KID

Idea i charakterystyka

Wydarzenia KID czyli: sympozja, warsztaty duchowości i weekendowe dni skupienia to inicjatywy, których celem jest pomoc w poszerzaniu wiedzy na wybrane tematy oraz umożliwienie przeżycia danego czasu w klimacie modlitwy i skupienia. Ponadto każde wydarzenie jest okazją do poznawania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i odkrywania radości chrześcijańskiego powołania.

Dni skupienia

Dają uczestnikom możliwość pogłębienia wybranych zagadnień będących tematem konferencji w atmosferze skupienia i modlitwy. Prowadzone są przez jedną lub dwie osoby.
Stałe punkty programu: konferencje, Masza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Możliwość spowiedzi; rozmowy indywidualnej z prowadzącymi.

Studium „Księgi życia” św. Teresy od Jezusa

W drugim semestrze 2017/2018 roku zapraszamy na kurs Księgi Życia. Kurs obejmuje 6 spotkań, które będą się odbywały w środy. Kurs prowadzony przez znawców św. Teresy od Jezusa oraz zaproszonych gości skierowany jest tak do osób duchownych, zakonnych jak i świeckich. Mogą w nim uczestniczyć ci, którzy rozpoczynają drogę formacji duchowej, ale także ci, którzy pragną ją pogłębić.
Można zapisać się na cały kurs, albo też na poszczególne spotkania. Daty spotkań i inne ważne szczegóły są dostępne na stronie kursu
.

Dni Duchowości Karmelitańskiej

Mają charakter wykładów otwartych na wybrany temat. Są też okazją do zawierania nowych znajomości przy ciastku i kawie w dobrym duchowym klimacie.

Ostatnio program Dni Duchowości został wzbogacony o dyskusję panelową, recital poezji tereziańskiej oraz spektakl teatralny związany z tematem Dni Duchowości

Warsztaty z duchowości

Warsztaty są propozycją dla wszystkich pragnących w skupieniu dotknąć najważniejszych spraw w swoim życiu, pogłębić wiedzę z danego zakresu tematycznego, zadać pytania i poszukać na nie odpowiedzi w spotkaniu z Panem Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem.

Warsztaty z duchowości mają charakter formacyjny. Z reguły są prowadzone przez jedną lub dwie osoby. Program obejmuje część modlitewną (Eucharystia, ,adoracja, ewentualnie Liturgia godzin), konferencyjną i warsztatowo–dyskusyjną. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań na forum, w grupach warsztatowych lub indywidualnie oraz dzielenia się swoim doświadczeniem życia duchowego.