Wydarzenia KID

Idea i charakterystyka

Wydarzenia KID czyli: sympozja, warsztaty duchowości i weekendowe dni skupienia to inicjatywy, których celem jest pomoc w poszerzaniu wiedzy na wybrane tematy oraz umożliwienie przeżycia danego czasu w klimacie modlitwy i skupienia. Ponadto każde wydarzenie jest okazją do poznawania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i odkrywania radości chrześcijańskiego powołania.

Dni skupienia

Dają uczestnikom możliwość pogłębienia wybranych zagadnień będących tematem konferencji w atmosferze skupienia i modlitwy. Prowadzone są przez jedną lub dwie osoby.
Stałe punkty programu: konferencje, Masza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Możliwość spowiedzi; rozmowy indywidualnej z prowadzącymi.

Dni Duchowości Karmelitańskiej

Mają charakter wykładów otwartych na wybrany temat. Są też okazją do zawierania nowych znajomości przy ciastku i kawie w dobrym duchowym klimacie.

Ostatnio program Dni Duchowości został wzbogacony o dyskusję panelową, recital poezji tereziańskiej oraz spektakl teatralny związany z tematem Dni Duchowości

Kurs poświęcony św. Teresie od Jezusa

W środy drugiego semestru przewidziany jest dodatkowy kurs poświęcony św. Teresie Wielkiej. Wykłady, które chcemy Państwu zaproponować, skierowane są do wszystkich, którzy poszukują przestrzeni dojrzewania duchowego oraz uznanych przez Kościół mistrzów, do grona których Teresa od Jezusa została włączona przez papieża św. Pawła VI, jako pierwsza spośród kobiet.

Warsztaty z duchowości

Warsztaty są propozycją dla wszystkich pragnących w skupieniu dotknąć najważniejszych spraw w swoim życiu, pogłębić wiedzę z danego zakresu tematycznego, zadać pytania i poszukać na nie odpowiedzi w spotkaniu z Panem Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem.

Warsztaty z duchowości mają charakter formacyjny. Z reguły są prowadzone przez jedną lub dwie osoby. Program obejmuje część modlitewną (Eucharystia ,adoracja, ewentualnie Liturgia godzin), konferencyjną i warsztatowo–dyskusyjną. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań na forum, w grupach warsztatowych lub indywidualnie oraz dzielenia się swoim doświadczeniem życia duchowego.