Dzień Skupienia ze św. Janem od Krzyża – RELACJA

Pierwszy tegoroczny Dzień Skupienia za nami

Rozpoczęliśmy cykl dni skupienia ze św. Janem od Krzyża.
Temat pierwszego spotkania to: Święty dla wszystkich.

Spotkanie poprowadził o. Mariusz Wójtowicz. Cieszymy się, że naszych bywalców nie „przestraszył” kolejny święty – św. Jan od Krzyża. Przedstawiany jest często jako święty zbyt wymagający, a jego droga jako niedostępna dla przeciętnego człowieka.
O. Mariusz podczas konferencji w interesujący sposób, ale też bardzo umiejętnie, obalił ten niesprawiedliwy mit ukazując św. Jana jako świętego dostępnego dla wszystkich.
Oprócz konferencji, w centrum naszego spotkania, była Eucharystia. Uczestniczyliśmy we wspólnej Liturgii Godzin, Adoracji, koronce do Miłosierdzia. Przewidziane były też półgodzinne bloki modlitwy indywidualnej.
Spotkaliśmy się także przy ciastku i kawie, a w przerwie obiadowej – co już jest tradycją – poczęstowaliśmy wyśmienitym karmelitańskim czerwonym barszczem.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy (a nade wszystko Pani, która przyniosła upieczone przez siebie ciasto – było przepyszne!) i zapraszamy na kolejny dzień skupienia – w sobotę 10.11.2018 pt. Kształtowany przez Słowo Boże, który poprowadzi biblista, o. Piotr Nyk.