Wielkopostny dzień skupienia ze św. Janem od Krzyża – relacja (09.03.2019)

Wejście w okres Wielkiego Postu i przygotowanie do Wielkanocy.

Temat tego spotkania: Nauczyciel miłości.

Na progu Wielkiego Postu mieliśmy okazję do zatrzymania się w biegu naszego życia i spędzenia dnia w ciszy, na modlitwie. Towarzyszył nam św. Jan od Krzyża, a konferencje głosił o. Oktawian Stokłosa OCD. Na tym sobotnim spotkaniu pochyliliśmy się nad tematem miłości w refleksji św. Jana. Ten hiszpański mistyk napisał:
Przyjemniejszy jest Bogu jeden uczynek, choćby najmniejszy, spełniony w ukryciu z pragnieniem, by o nim nie wiedziano, niż tysiące innych z pragnieniem pokazania ich ludziom. Kto bowiem z najczystszą miłością pracuje dla Boga, nie tylko nie chce by to ludzie wiedzieli, lecz nawet nie pragnie, by sam Bóg o tym wiedział, i owszem, choćby się Bóg o tym nigdy nie dowiedział, on nie zaprzestałby spełniać nigdy tych czynności z tą samą radością i miłością bezinteresowną.
Jak dojść do takiej bezinteresownej miłości? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas spotkania.
Oczywiście – oprócz czasu na refleksję i modlitwę mieliśmy też możliwość spotkania w kawiarence przy ciastku i kawie oraz, już zgodnie z naszą tradycją, po Mszy św. skosztowaliśmy ciepłego barszczu z karmelitańskiej kuchni.

Zapraszamy na kolejny dzień skupienia – 10.03.2018, jak zawsze w sobotę.
Więcej informacji: Siódmy dzień skupienia