Zakończył się piąty Dzień Skupienia… informacje i zdjęcia

Piąty Dzień Skupienia mamy za sobą

Tematem tego spotkania było: Słowo Boże w życiu św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Na progu Wielkiego Postu mieliśmy okazję do zatrzymania się w biegu naszego życia i spędzenia dnia w ciszy, na modlitwie.
Jak w całym cyklu, naszą przewodniczką była św. Teresa od Dzieciątka Jezus, która mimo że umarła młodo, to jednak udało jej się zostać doktorem Kościoła – tak że na pewno nadaje się na mistrzynię życia duchowego!
Widząc wszelkie dobro, które otrzymujemy podczas naszych KIDowych Dni musimy przyznać, że spełnia ona swoją obietnicę zsyłania z nieba łask.

Zatrzymaliśmy się nad relacją Teresy ze Słowem i jej sposobem przeżywania Słowa Bożego w codziennej rzeczywistości. Tym razem konferencje głosił o. Piotr Nyk OCD – biblista.
Oprócz konferencji można było wysłuchać krótkiego wprowadzenia do przedłużonej modlitwy osobistej.
Uczestniczyliśmy w Eucharystii, wspólnej Liturgii Godzin, Adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronce do Bożego Miłosierdzia. Dla chętnych był też przeznaczony czas na spowiedź św. lub rozmowę duchową.

Jak zawsze oprócz korzyści duchowych mieliśmy też możliwość poczęstowania się barszczem z kuchni karmelitańskiej, który wraz ze świeżymi pasztecikami smakował wszystkim wyśmienicie.

Już dziś zapraszamy na kolejny dzień skupienia – 10.03.2018, jak zawsze w sobotę.
Więcej informacji: Szósty dzień skupienia

Nagrania konferencji i homilii z piątego Dnia Skupienia: